Wystawa malarstwa Urszuli Krzysiak w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Urszuli Krzysiak.
Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 15 listopada 2019 r. w godzinach jej otwarcia.
Serdecznie zapraszamy!

Pani Urszula Krzysiak jest absolwentką Wychowania plastycznego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po ukończeniu studiów pracowała w wielu chełmskich szkołach podstawowych i średnich jako nauczycielka plastyki, kształtując wrażliwość artystyczną swoich wychowanków.
Do malarstwa wróciła pod koniec 2009 roku, a od roku 2011 działa w Stowarzyszeniu Twórczym ,,Pasja”.
Jej pierwsze prace malarskie przedstawiają architekturę, głównie budownictwo sakralne Chełma, Nałęczowa, Ciechocinka, Bielska-Białej, a także Lwowa. Są one rodzajem pamiętnika  zapisanego w pamięci artystki z podróży po Polsce czy Ukrainie.
Malarka przedstawia własne, trochę nierealistyczne widzenie świata, a kolory, których używa, takie jak czerwień, żółć, ugier, nadają mu swoiste piętno.
Obrazy artystki wprowadzają w dobry nastrój, są bardzo optymistyczne, budzą w widzu pozytywne wibracje, niosą spokój, ukojenie i przywołują ciepłe wspomnienia z dzieciństwa.
Urszula Krzysiak jest artystką wciąż poszukującą. Pociąga ją abstrakcja i symbolika, a jej prace są zgeometryzowane. Jak mówi sama malarka – ,,W figurach geometrycznych doszukałam się znaczeń symbolicznych i tak zaczęła się moja abstrakcja geometryczna.”
Malarstwo artystki można było podziwiać na wielu wystawach, w tym 16 indywidualnych, m.in. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, Bibliotece Pedagogicznej, Klubie Wojskowym oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. W 2013 r. po raz pierwszy obrazy zostały zaprezentowane w murach Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie. Obecnie, wystawę wzbogaconą w nowe prace malarki można obejrzeć w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przy ulicy Pocztowej 54.

17 października 2019
Skip to content