O Kresach w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka PWSZ w Chełmie zaprasza 9 kwietnia o godz. 17.00 na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską, które odbędzie się w dn. 9 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 54. Pani Bożena Gorska pisze o Kresach, jej najnowsza publikacja Rzeczpospolita Krzemieniecka albo Nowe Ateny Wołyńskie, opowiada o słynnym Liceum Krzemienieckim na Wołyniu. Wcześniej spod jej pióra wyszła biografia Krzemieńczanin, traktująca o zapomnianym poecie Zygmuncie Janie Rumlu, ogłoszona książką października 2008 roku i uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej. W roku 2012 autorka przygotowała do druku opatrzony esejem tomik Sny młodzieńcze, sny lunatyczne, zawierający wiersze odkrytego przez nią nieznanego poety z Krzemieńca Feliksa Łańcuckiego.
Bożena Gorska jest absolwentką warszawskiej polonistyki. Publikowała eseje w „Przeglądzie Humanistycznym”, „Miesięczniku Literackim”, „Tekstach”, „Galerii”, „Znad Wilii”.
Przez kilka lat nauczała języka polskiego. Jest współautorką sześciu podręczników szkolnych.
Od 1983 roku pisze także wiersze. Jej tomik Bywam ukazał się w roku 2016 w Bibliotece „Galerii”.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą niezwykle interesującą osobą. Po spotkaniu będzie możliwość zaopatrzenia się w najnowszą książkę autorki opatrzoną jej autografem.

5 kwietnia 2018
Skip to content